FAQ – nejčastější dotazy
Jak často se musí nádrže na vodu čistit?
V tomhle máte volnou ruku. Interval pro čištění nádrže na vodu je individuální a je primárně závislý na množství nečistot, které s sebou dešťová voda přináší (listí a jiné nečistoty splavené ze střechy, prašnost v dané lokalitě). Množství nečistot můžete zásadně snížit instalací filtračních prvků do nátokové kanalizace před samotnou nádrží. Pro zachycení nečistot můžete použít filtrační šachtu z naší nabídky, která zachytí jak hrubé, tak jemné nečistoty.
Jak zabezpečit nádrž v zimním období?
Jak se musím starat o čerpací systém Gardena v zimním období?
Pokud jej máte ve spádu do nádrže, doporučujeme vodu ze systému např. vyfoukat vzduchem z kompresoru.
Co se stane, když dojde voda v nádrži na vodu?
Pokud dešťovou vodou i splachujete, pak byste měli mít v technické místnosti instalovaný záložní systém automatického dopouštění do nádrže. Tento systém se při nedostatku vody v nádrži přepne do režimu, kdy dodává vodu do nádrže z řádu, tzn. pitnou vodu. Takto systém funguje do doby, než se při deštích nádrž zpětně naplní.
Mohu přidávat do žump nebo septiků bakterie?
Jak často musím vyvážet žumpu?
Pro příklad: Pokud dům obývají 4 osoby a každá z nich vyprodukuje denně průměrně 100 l odpadních vod, tak žumpu o objemu 6 m³ naplníte už za 15 dní, kdežto žumpu o objemu 12 m³ naplníte až za 30 dní.
Můžu vyčerpat celou žumpu?
Ano můžete. Po 1 měsíci od instalace jsou již srovnány okolní zemní tlaky při sedání zeminy a žumpu lze celou vyčerpat. Pokud máte žumpu na chatě nebo chalupě, doporučujeme ji přes zimu nechat naplněnou a vyvážet až na jaře.